08.06.2013 21:31
PAYLAŞ :

Bahri Şenkal

TEŞEKKÜRLER ERDOĞAN!
Bahri Şenkal


Bahri Şenkal - TEŞEKKÜRLER ERDOĞAN!

ŞIMARMANIN SONUCU ALLAH’IN TOKATI GELDİ ! Ak Parti ilk dönem ülkeyi güzel yönetti ama sonra “Alternatifimiz yok, rakibimiz yok, muhalefet yok, halk nasıl olsa oy veriyor” diye keyfilik ve şımarıklıklar başladı. Özellikle il yönetimlerinde atamalar liyakate göre değil sefahate göre yapılmaya başladı. Hemen her şey halka rağmen yapılmaya başladı. “Bizi kimse tutamaz, bize kimse mani olamaz, devletin malı deniz yemeyen domuz” anlayışı din haline geldi. Dini-darlar domuz olmamak için yemeye, yemeyen namuslu siyasetçi ve yöneticileri de harcamaya başladılar. Tabii ki bütün bunlar Gayretullaha dokunacaktı ve nitekim hükümetin hiç beklemediği bir yerden ve hiç beklemediği bir biçimde tokat geldi!

 

TÜRK USULÜ İCRAAT VE TÜRK USULÜ DİRENİŞ!
Topçu Kışlası
'nı yeniden yapacak hükümetin de eylemcilerin de niyeti farklı!  İki taraf da samimi değil! Hükümet bu düzenleme ile “ticari” eylemciler de “siyasi”ve “ideolojik” rant peşinde!

KIŞLAYA SAHİP ÇIKMAK!
Kışlaya sahip çıkmak Chp ve Mhp’ye çok yakışırdı ama Ak Parti’ye hiç yakışmıyor!

TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR!
Bu olup bitenlerin hepsi “Fasa fiso” ve “Gulu gulu” danslarından başka bir şey değildir!

NE TUHAF BİR ÜLKE!
“Kışlacılar” kışla yapımına şiddetle karşı çıkarken, “camiciler” kışla yapmak için yırtınıp duruyorlar!

“BEN BİLİRİM”CİLİĞİN SONU!
Başbakanın “Ben bilirimci!” nefsi ve inatçı tavrı devleti de demokrasiyi de ülkeyi de hükümeti de ekonomiyi de partisini de arkadaşlarını da herkesi zora soktu!

AKIL ALIR GİBİ DEĞİL!
Üç beş yıl kadar önce Taksim Gezi Parkı’nı yeni keşfetmiş ve “Çok şükür Taksim gibi bir yerde bu park nasıl korunabilmiş?” diyerek çok sevinmiş ve ülkemle ve İstanbul belediyesi ile gurur duymuştum. Taksim’in yoğunluğuna rağmen sakin bir mekândı. İstanbul’a her geldiğimde uğramaya çalışır hatta çimlerin üzerine uzanır dinlenirdim. Yaklaşık bir yıl kadar önce tekrar gittiğimde beynimden vurulmuşa döndüm. Zira parkın yarısı inşaat bariyerleriyle kapatılmıştı. İstanbul’un göbeğindeki bu doğa nimetinin yok edilmeye çalışılması hiçbir kalıba sığmıyordu.Bir anda devletten, hükümetten ve ülkemden nefret ediverdim. Hatırladığım kadarıyla o günlerde birkaç cılız tepki olmuş ve konu yargıya götürülmüştü. Geçen süreç içinde o günlerden bu günlere gelindi. İstanbul’da belediye başkanlığı yapmış Erdoğan’ın böylesi bir güzelliğin katledilmesinde ısrar etmesi akıl alır bir şey değildir!

HİÇBİR TARİHİ BİNA DOĞANIN YERİNİ TUTMAZ!
Önceden orada tarihi bir bina olmuş olsa bile Taksim Gezi Parkı İstanbul'un en güzel yerlerinden birsidir. Eğer oraya o bina yapılacaksa o zaman Taksim'e, o çevreye gezi parkı gibi güzel bir doğa harikası yapılmalıdır. Taksim de böyle bir yer var mıdır varsa da Gezi Parkı’nın yerini tutar mı bilemem? Ve unutulmamalıdır ki hiçbir tarihi bina şehir içindeki bir doğa harikasının yerini tutmaz hatta kıyaslanmaz bile..

DEMEK Kİ SÖZ VERİLMİŞ!
Bir başbakanın ülkesini karıştıran, hükümeti ve demokrasiyi zora sokan bir konuda inat ederek halkı karşısına alması olabilecek bir şey değildir. Bunun sadece tek bir izahı olabilir. Demek ki topçu kışlasının inşaatı ve işletilmesindeki büyük rant konusunda kırılamayacak(!) birilerine söz verilmiş!

BAŞBAKAN KENDİ AYAĞINA SIKTI!
Başbakan eğer Mit’in soruşturulmasına izin verseydi o dışarı saldığı Kck’lılar şimdi hükümeti devirmeye çalışmayacaktı! Ama iş işten geçti başbakan kendi eliyle kanun çıkartarak Türkiye’nin karakutusu Mit’i temize çıkarttı ve o yapı “Habur, Oslo, İmralı, Uludere, Reyhanlı ve Taksim”e varana kadar şimdi bütün bu ihanetleri hükümete zamanında bildirmiyor!

FİDAN(!) AĞAÇLARI(!) KURTARABİLECEK Mİ ACABA?
Başbakanın her şeyine kefil olduğu ve ülkenin iplerini eline verdiği Fidan; “Habur”, “Oslo” “İmralı” “Uludere”,“Reyhanlı” ihanetlerini haber vermediği gibi, hükümeti bu konuda uyarmadığı gibi bu organize “Küresel 28 Şubat” konusunda da niçin uyarmadı acaba? Erdoğan, Fidan’ını korumak için yine bir gece yarısı kanunu çıkaracak mı acaba?

ŞIMARMANIN SONUCU ALLAH’IN TOKATI GELDİ !
Ak Parti ilk dönem ülkeyi güzel yönetti ama sonra “Alternatifimiz yok, rakibimiz yok, muhalefet yok, halk nasıl olsa oy veriyor” diye keyfilik ve şımarıklıklar başladı. Özellikle il yönetimlerinde atamalar liyakate göre değil sefahate göre yapılmaya başladı. Hemen her şey halka rağmen yapılmaya başladı. “Bizi kimse tutamaz, bize kimse mani olamaz, devletin malı deniz yemeyen domuz” anlayışı din haline geldi. Dini-darlar domuz olmamak için yemeye, yemeyen namuslu siyasetçi ve yöneticileri de harcamaya başladılar. Tabii ki bütün bunlar Gayretullaha dokunacaktı ve nitekim hükümetin hiç beklemediği bir yerden ve hiç beklemediği bir biçimde tokat geldi!

REYHANLI BOMBASININ DEVAMI GİBİ!
Gösterilere katılanlar ne kadar samimi olursa olsun Gezi Parkı tepkisi amacını aşmıştır. Bu gösteriler in arkasında Reyhanlı bombasını patlatan siyasi ve mezhebi zihniyetin olduğunu görmemek mümkün değil!

ÇOK ÖNEMLİ BİR AYRINTI!
Bu olayların başlamasında ve bu günlere gelinmesinde hükümetin çok ciddi yanlışları var ve bunu da kimse inkâr edemez ancak iki ağaç için ülkeyi ayağa kaldıran göstericiler hükümeti asıl suçlamaları gereken konuda yani elli bin cana kıyan oluşuma yani eşkiyaya, Apo’ya, Pkk’ya, Kck’ya verdiği aşırı primlerden dolayı niçin hiç suçlamazlar acaba?

İKİYÜZLÜLÜĞÜN İNANILMAZ BOYUTU!
Osmanlının Topçu Kışlası yerine Atatürk’ün yaptırdığı bir kışla olsaydı muhalefet o ağaçları kendi elleriyle keserlerdi!

FAŞİZMİN DOĞA SEVGİSİ!
Dersim’de 52 bin "fidan"a kıyanlar Taksim’de iki "odun"a sahip çıkmaya çalışıyorlar!

YAZIKLAR OLSUN!
Faşist Kemalist zihniyetin demokrasi havarisi ve özgürlük kahramanı kesilmesini sağlayan iktidara yazıklar olsun!

YANLIŞ HESAP !
Sayın Başbakan ben de % 50’nin içindeyim ama beni sokağa çıkartamazsınız! Zira biz “Kin, nefret, inat, kavga ve savaş” ile hiçbir sorunun çözülemeyeceğine, çözümün ancak “Hoşgörü, diyalog, istişare, barış ve kardeşlik” ile mümkün olduğuna iman etmişiz!

BİR BAŞKA BOYUT!
Bu tür provokasyonlarda birden çok hedef vardır! Zannediyorum bu işin bir başka belki de asıl hedefi ülkemizin gurur kaynağı Türkçe Olimpiyatlarını gölgede bırakmaktı ve hem hükümet hem muhalefet bu niyete hizmet etti!

ŞEYTAN ŞAŞIRINCA BÖYLE OLUYOR İŞTE!
Ülkemizin ve dünyanın yüzünü güldüren en büyük ve en güzel oluşum olan Gülen Hareketi’ni her türlü desteğine rağmen hiçe sayan ve sinek gibi ezmeye çalışan bir zihniyet çevrecileri mi dinleyecekti!

TEŞEKKÜRLER ERDOĞAN!
Erdoğan’ın “Dediğim dedik” tutumu ve halka rağmen inatlaşması halka demokratik tepki göstermeyi öğretmiştir. Bu durum ülkemiz ve demokrasimiz için çok önemli bir kazanımdır!

SONUÇ !
Sayın Başbakanım
 siz ki bizlerin gönlüne taht kurmuş “Hak, hukuk ve demokrasi kahramanı “ idiniz. Yaptığınız cesur icraat ve girişimlerle ülkemizi ayağa kaldırıp milletimizin yüzünü güldürmüştünüz. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş güzel ve büyük işlere imza atmıştınız. Ama ne olduysa oldu çevrenizdeki derin dinci ağabeyler sizi yanlış yönlendirdiler ve bindiğiniz dalları birer birer kesmeye başladınız. Kendi misyonlarını ayaklar altına alarak size karşılıksız ve sınırsız destek veren güzel insanları eğitimden, emniyetten, yargıdan ve istihbarattan uzaklaştırarak hem kendinizi hem de ülkemizi yalnızlaştırıp sahipsiz bıraktınız. Teröristlere ve derin yapılara gösterdiğiniz hoşgörüyü güzel insanlardan esirgeyerek hem dostlarınızı hem de halkı karşınıza almaya başladınız. Fakat hiçbir şey geçmiş değil! Eğer isterseniz hem dostlarınızı hem de halkınızı kucaklayıp bağrınıza basabilirsiniz. Siz bu erdemi gösterecek olgunluk ve donanımda bir şahsiyetsiniz. Lütfen bunu hemen bugün yapınız. Yoksa Allah muhafaza hem ülkemiz hem de bölgemiz sonu belli olmayan derin bir kaosa doğru sürükleniyor! Allah yar ve yardımcınız selam ve dualar üzerinize olsun..

 

 

E-POSTA LİSTEMİZE ÜYE OLUN
WORDE AKTAR

Worde Aktar

Emekli Bir-Sen K.Maraş
http://www.emeklibirsen.com
ANKETİMİZE KATILIN
Haberi Google'da Ara :Bahri Şenkal
Son Eklenenler
Son Yorumlar
Emekli Bir-Sen-KAHRAMANMARAŞ İL TEMSİLCİLİĞİ Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Sitede yayınlanan Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur.
Sitede yayınlanan Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır.
Emekli Bir-Sen Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.

Her Türlü Haber Ve İletişim İçin emeklibirsen.com@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz.
SİTEMİZ EN İYİ INT.EXP.8+ 1024X768 ÇÖZÜNÜRLÜKTE GÖRÜNTÜLENİR.
Emekli Bir-Sen - Tasarım: Haber Kritik